Relacja z F44 Red Game Jam Special: Witchers, Knights & Dragons 10.11

Już po raz trzeci ludzie z wielką wyobraźnią, pasją i talentem mieli okazję spotkać się, wymienić wiedzą i doświadczeniami a przede wszystkim stanąć do walki w konkurencji na najciekawszą grę stworzoną podczas F44 Red Game Jam Special: Witchers, Knights & Dragons, czyli wyjątkowej imprezy organizowanej przez F44 Red.

Event odbył się 10 listopada w Dąbrowie Górniczej. Już o godzinie 8 rano zaczęły się warsztaty prowadzone przez Adama Poloka. Adam pokazał uczestnikom podstawy Unity przez przykład gry jego autorstwa. W grze, dwóch graczy sterowało linią a ich zadaniem było unikanie linii przeciwnika.

Trochę później zaczęła się właściwa impreza. Uczestnicy mogli wybrać tematy swoich prac z puli kilkunastu możliwych. Oczywiście, każdy z tematów nawiązywał do rycerstwa, magii, potworów i dawnych wierzeń 🙂

Do twórczych i towarzyskich zmagań ruszyło kilka drużyn. Oczywiście, było mnóstwo zdrowej rywalizacji, skupienia, ale też wiele śmiechu oraz luźnych rozmów. Pojawiło się mnóstwo rekwizytów, niektórzy nawet przywdziali tematyczne stroje.

Oprócz tego, podobnie jak poprzednio, klubowicze mogli dać też popis swoich kulinarnych umiejętności (bo nie samym IT człowiek żyje, prawda?), więc nie nie zabrakło również pysznej strawy.

Po raz kolejny gry stworzone przez uczestników były niesamowicie twórcze, nie raz szalone i bardzo ciekawe. Każda drużyna zinterpretowała temat na swój sposób przez co każda z gier była bardzo unikatowa i wyjątkowa. Zresztą, przekonajcie się sami! The Evil Chrome Boss, QWERTY Warrior, Black Wizzard, Cyberpunk 2137, Fantasy Platformer, Rogal, Uratuj Son Goku, Potworna Karczma, Mage Lord.

Na zdobywców podium czekały nagrody – koszulki oraz kubeczki F44 Red Game Jam Winner!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Klimat wydarzenia świetnie oddają iście poetyckie słowa:

Przednia zabawa Moi Przyjaciele,
Konkurowania było tu wiele,
Jednako wiele sposobności było,
Skoro Was niewąsko ku biesiadzie dołączyło,
By eksperiencji nabyć od biesiadników,
Ai smiechów i zabawy było tu bez liku,
Od jadła stół się kłonił,
Ani nikt od czaru rozprawy nie stronił.
Następną gościnę już gotujemy,
Przeto juz teraz Was zwołujemy!

Tymi też słowami czas zakończyć tą relację. Jednak zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych, bo już niedługo pojawi się informacja o kolejnym jamie 🙂 A w międzyczasie zapraszamy na cykl warsztatów game dev, które będą świetnym przygotowaniem do kolejnego eventu! Warsztaty Game Dev!