Sensei Game Jam we Wrocławiu

Sensei Game Jam to 48 godzinne wydarzenie polegające na tworzeniu gier – planszowych jak i cyfrowych. W tym roku uczestnicy opracowywali gry w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w dniach 8-10 grudnia.


Uczestnicy GameJam we Wrocławiu

Główną ideą Sensei Game Jamu jest pomoc niedoświadczonym uczestnikom w stworzeniu czegoś nowego z pomocą mentorów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą wesprzeć praktycznie w każdej dziedzinie game devu. Nie mogło na nim zabraknąć również prezentacji Klubu F44 Red.

W trakcie trwania Jam-u, ponad 200 uczestników było podzielonych na drużyny, najczęściej 4 osobowe biorące udział w wydarzeniu w 2 trybach – klasycznym gdzie uczestnicy zapisywali się całymi drużynami jak i w trybie Sensei, w którym uczestnicy byli zestawiani ze sobą losowo, co mogło utrudnić im pracę w zespole, gdyż nie znali swoich towarzyszy.


Zdobywcy drugiego miejsca: od lewej – Adam Polok oraz Dawid Raszka

Prezentacja Klubu F44 Red pracowała w trybie Sensei przez całe 2 dni, czego efektem są stworzone przez nich od podstaw gry:

– Very Wild West autorstwa Adama Poloka oraz Dawida Raszki, która zajęła 2 miejsce;

– Retarded Terrorist autorstwa Edyty Legierskiej oraz Michał Drab zajmującej 7 miejsce.

– NieBoCorpo autorstwa Tomasza Honkisz oraz Daniela Dutkiewicza zajmująca 23 miejsce.

Rywalizacja między ponad 50 drużynami była zacięta, co podgrzewała formuła wyboru najlepszej gry, gdyż to właśnie uczestnicy wybierali najciekawszą z propozycji, co nie zmienia faktu, iż wszyscy uczestnicy byli bardzo pozytywnie nastawieni do reszty.


Nagroda za drugie miejsce

Atmosfera którą udało się stworzyć organizatorom była niepowtarzalna i wielu uczestników będzie cały event miło wspominała przez długi czas. Uczestnicy mogli skorzystać ze specjalistycznych prelekcji oraz spotkać praktyków z branży, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem.


Uczestnik GameJamu – Piotr Niemczuk

Udział w Sensei Game Jam to nie tylko monotonne i wielogodzinne klepanie kodu i wyrywanie włosów z głowy, ale także ciekawe wydarzenie, podczas którego można poznać wielu ciekawych ludzi, często podzielających nasze zainteresowania którzy chętnie podyskutują z nami na różne tematy i podzielą się swoją wiedzą i bezcennym know-how gamedevu, ale i całej branży IT.

O Sensei Game Jam możecie poczytać więcej na stronie Sensei Game Jam.

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Tomasz Honkisz