F44 Red Anniversary Barbeque (25.06) – Let’s Celebrate! (Zakończone)

To już rok oficjalnej działalności Koła Naukowego i Klubu Studenckiego F44 Red. Członkowie i sympatycy naszej społeczności  wspólnie świętowali w miejscu, gdzie nasz klub powstał. Był grill*, chillout i dobra zabawa.

„Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok” – Bruce Lee. Uczyniliśmy nasz pierwszy krok. Krok w kierunku, jaki od początku przyświeca naszej społeczności. Przez rok czasu wiele się wydarzyło. Dzięki dużemy zaangażowaniu i włożonemu wysiłkowi oraz wsparciu przychylnym nam partnerom F44 Red ożyło. Nasza społeczność powiększyła się o wartościowych i zaangażowanych ludzi a nam udało się skutecznie realizować misję upowszechniania nauki, tworzenie innowacyjnych produktów jak również zarażania innych pasją do programowania i kreowania świata gier komputerowych.

Ten rok to niezliczone warsztaty w game development, software development i IT security, 2 udane zorganizowane przez F44 Red GameJam’y, podium na Sensei GameJam, oraz wiele mini#jam’ów. To udany udział w wielu konkursach, w tym międzynarodowym, fantastyczne, pomyślnie zakończone wyzwania sportowe i przyznane wyróżnienia. To tylko część tego, co działo się w ostatnim roku i czym uczestniczyła nasza społeczność i wszyscy goście, którym bardzo dziękujemy.


Aktualizacja 26.06:

Mową 恩師 Onshi rozpoczęliśmy oficjalne świętowanie i podsumowanie rocznej działalności naszego Koła Naukowego i Klubu F44 Red.

Można by powiedzieć – tylko rok. Dla nas jednak był to czas bardzo aktywny, ciekawy, inspirujący i mobilizujący. Rok wyzwań i osiągnięć, nauki i sposobności do zdobywania wielu nowych doświadczeń. To czas ciągłej pracy, pokonywania własnych słabości, jednocześnie niezwykle owocny, pełen sukcesów. To także rok, podczas którego mogliśmy się przekonać jaką niezwykłą siłę może stanowić dream team.

Poniedziałkowe popołudnie 25 czerwca było dla nas czasem retrospekcji, refleksji, ale też radości, świetnej wspólnej zabawy i relaksu, w poczuciu dokonania pierwszego milowego kroku.

Podsumowując nasze działania, 恩師 Onshi podkreślił kilka najważniejszych z naszych dokonań:

 • Bardzo odważny początek – uczestnictwo w Sensei Game Jam we Wrocławiu, dzięki czemu możemy pochwalić się niemałym sukcesem, bowiem reprezentacja F44 Red, składająca się z trzech dwuosobowych grup, po jakże owocnej 2 – dniowej pracy stworzyła trzy gry, które pośród ponad 50 grup zajęły kolejno 2, 7 i 23 miejsce.
 • Kolejne działanie – F44 Red Game Jam – 12 nieprzerwanych godzin tworzenia gier komputerowych. 3 drużyny zwycięskie, a przede wszystkim wspaniała atmosfera, inspirująca wymiana wiedzy i doświadczeń.
 • Wyróżnienie Innowatora roku 2018, przyznane przez Kapitułę Akademii WSB, za naszą działalność oddziałującą na lokalną społeczność uczelnianą, ale też lokalną i szkolną,
 • Udany udział w międzynarodowym konkursie amerykańskiej organizacji City Internships, gdzie pośród około 30 zakwalifikowanych organizacji zajęliśmy aż 11 pozycję. Sukces tym większy, że byliśmy jedyną reprezentacją z Polski.
 • Aktywny udział w XVII Interdyscyplinarnej Konferencji Kół Naukowych WSEPINM w Kielcach. Tu świetnie przygotowane wystąpienia – debiuty wielu naszych prelegentów.
 • Organizacja szeregu warsztatów F44 Red Workshops: Spring framework, prowadzonych w Dąbrowie Górniczej i Cieszynie przez naszego 恩師 Onshi.
 • Kolejna już, letnia edycja F44 Red Game Jam Summer. Kolejni zwycięscy, wspaniała atmosfera. Koszulki F44 Red GameJam WINNER!
 • Wizyta studyjna w firmie Rekord – inspirująca, pełna nowych doświadczeń i wiedzy.

Aktywizowaliśmy się również fizycznie. Wiemy bowiem jak wielkie znaczenie ma sprawność fizyczna dla umysłu. Za nami już:

 • wyprawa na Czantorię,
 • F44 Red Mistrz Czasu: Babia Góra Edition,
 • wspólna niespełna 20-kilometrowa wyprawa szlakami beskidzkimi.
 • wciąż toczące się wyzwanie – F44 Red Mistrz Czasu: The Honor Code June Edition.
 • przed nami wspólna wyprawa na Babią Górę i wiele innych.

To tylko wybrane aktywności F44 Red. Rok ten należał do niezwykle aktywnych. Choć niejednokrotnie trudne a często wymagające wielu wyrzeczeń każde działanie dawało nam bardzo dużo satysfakcji.

Byliśmy niezwykle radzi, że możemy w gronie członków F44 Red, naszych rodzin, przyjaciół i sympatyków spotkać się i wspólnie w miłej atmosferze uczcić nasze sukcesy.

Nie zabrakło dobrego jedzenia, pysznych wypieków. Było dużo śmiechu, wspólnych gier i śpiewu podczas zorganizowanego karaoke. Planów nie zdołała nam pokrzyżować pogoda, bo F44 Red ma na to sposoby :).

Dziękujemy wszystkim osobom i organizacjom za pomoc i wsparcie we wszystkich naszych działaniach. Wszystkim obserwującym, interesującym się naszymi poczynaniami również jesteśmy wdzięczni za obecność podczas wielu organizowanych przez nas eventów.

Był to mały krok dla F44 Red, ale wielki skok dla każdego z nas. Zapewniamy Was – całą naszą Aktywną Społeczność IT, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Uczynimy wiele, aby spotkać się znów za rok bogatsi w nową historię i sukcesy.

F44 Red – An Active IT Community!