Relacja z F44 Red Game Jam Summer 17.06

Po raz kolejny ludzie z wielką wyobraźnią, pasją i talentem mieli okazję spotkać się, wymienić wiedzą i doświadczeniami a przede wszystkim stanąć do walki w konkurencji na najciekawszą grę stworzoną podczas 12h F44 Red Game Jam Summer, drugiego takiego Game Jam-u zorganizowanego przez F44 Red.

Game Jam miał miejsce 17 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Choć dla wielu z nas był to czas dość trudny (zaliczenia i egzaminy), a pewne biurokratyczne “R”-zmiany  uniemożliwiły nam wysłanie powiadomień o Game Jam-ie, chętnych nie brakowało.

Do twórczych i towarzyskich zmagań ruszyło kilka drużyn. Było ogromne skupienie, było też wiele zabawnych momentów, było cosy. Były rekwizyty (dzięki chłopaki z Bractwa Rycerskiego :).

Członkowie Klubu przygotowali również pyszny poczęstunek – przy okazji zdradzając przed nami swe ukryte talenty kulinarne 🙂

Gry, jakie powstały były twórcze i szalone, ciekawe i powalające humorem.

Brajaranek z ciekawym, wręcz szalonym modelem poruszania postaci xD, Busta Rider z intrygującym motywem zmuszającym do ucieczki na rowerze, Freerun z okrzykami walecznych potyczek ze ścianami, Ładne trzykrotnie animowane koty i ładne inaczej kotokonie oraz Crazy Rabbit – pokaz walecznych królików z narzędziami szefa kuchni.

Na zwycięzców czekały nagrody – koszulki F44 Red Game Jam Winner! To pierwsze takie koszulki zgarnięte przez zwycięską drużynę!

Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak twórcze, ciekawe i przyjemne może być takie spotkanie. Podsumować można słowami jednej z organizatorek eventu “Cóż by o jamie można było … hmm atmosfera była bardzo szczególna, miało się wrażenie, że mimo, że wszystkie grupy pracowały nad swoimi, indywidualnymi projektami, to i tak na jamie byliśmy jedną grupą.”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie a zwycięzcom gratulujemy.

Naszych przyjaciół, śledzących nasze poczynania i chętnych zmierzyć się w kolejnej – jesiennej już edycji Game Jam  zachęcamy do bacznego obserwowania naszych działań. Kolejna edycja zapowiada się bowiem naprawdę ciekawie (z wieloma niespodziankami). Będzie twórczo, innowacyjnie i baaardzo bardzo nietuzinkowo. Czeka Was klimat, jakiego dotąd jeszcze nie było.

F44 Red