F44 Red Europejskim Pionierem Cyfryzacji w specjalnym raporcie przygotowanym przez Financial Times i Google.

F44 Red Europejskim Pionierem Cyfryzacji w specjalnym raporcie przygotowanym przez Financial Times i Google.

Z ogromną radością i nieukrywaną dumą uroczyście ogłaszamy, że nasz Klub F44 Red znalazł się w niezwykłym gronie 100 europejskich pionierów cyfryzacji. Specjalny raport – Europe’s Road to Growth – przygotowany został przez Financial Times i Google.

Jesteśmy pionierami, liderami cyfryzacji Europy i jedyną organizacją z Polski wytypowaną w kategorii Technology training, jako klub “który organizuje wydarzenia, aby uczyć ludzi o nowych technologiach, rozwoju oprogramowania, rozwoju gier i cyberbezpieczeństwa.”

Właśnie dziś, 21 listopada 2018 roku, w siedzibie Google Europe Digital Atelier, w Brukseli, odbywa się uroczystość, podczas której nasz 恩師 (Onshi) Piotr K. Sroczyński, wśród znamienitych gości: liderów świata polityki, europejskiego biznesu, organizacji non-profit oraz innych pionierów cyfryzacji, którzy obok F44 Red znaleźli się w raporcie, celebrować będzie to wspaniałe wyróżnienie.

Wśród zaproszonych, specjalnych gości, znaleźli się: Mariya Gabriel, komisarz ds. Gospodarki cyfrowej i społeczeństwa, a także Matt Brittin, prezes Google Europe. Program wydarzenia obejmuje debatę panelową pod przewodnictwem Leyli Boulton z Financial Times na temat cyfrowej transformacji, trendów i możliwości w Europie.

O raporcie:

Financial Times, przy wsparciu Google do specjalnego raportu Europe’s Road to Growth miał za zadanie wyłonić 100 najlepszych pośród wszystkich organizacji, przedsiębiorstw, a także indywidualnych osób działających w Europie i zajmujących się wykorzystywaniem i promocją nowoczesnych technologii.

W komisji, decydującej o wyborze najlepszych znaleźli się:

  • Eva Maydell – Member of the European Parliament and President of European Movement International
  • Frances O’Grady – General secretary, Trades Union Congress
  • John Gapper – Chief business commentator, Financial Times
  • Sarah O’Connor – Investigations correspondent, Financial Times
  • Katerina Havrlant – Marketing director, Google
  • Siraj Khaliq – Partner, Atomico
  • Paul Hofheinz – President and co-founder, Lisbon Council
  • Christopher Haley – Head of new technology and startup research, Nesta
  • Gisele I. Karekezi – Europe regional manager, AngelHack
  • Thiébaut Weber – Confederal secretary, European Trade Union Confederation

Komisja obradowała kilka miesięcy, by finalnie umieścić wybranych czempionów w raporcie (link poniżej): Raport – 100 cyfrowych mistrzów Europy

Chcielibyśmy podziękować całej naszej społeczności, która rośnie w siłę z każdym dniem. Jesteśmy ogromnie dumni, że nasza praca została doceniona na forum Europejskim 100 cyfrowych mistrzów Europy, to wspaniały początek wielkiej drogi, którą zamierzamy przebyć!