F44 Red Game Jam Special: Deep Space Mission Completed. Relacja z Jamu.

To był kosmos! 32 godziny intensywnego maratonu, iskrzącej twórczości, w odjazdowym klimacie, wśród niezwykle utalentowanych i ambitnych astronautów zleciał z Warp 6. 

To już nasz czwarty, jubileuszowy, największy EVER międzynarodowy F44 Red Game Jam. Tak spektakularnie, ciekawie i twórczo jeszcze nie było! Relacja z naszego eventu tylko dla Was i tylko u nas!

F44 Red Game Jam Special: Deep Space Mission trwał nieprzerwanie od godziny 8.00 30 marca do godziny 16.00 31 marca br. (Panie, jaki sen? My tu kodzimy!) Ponad 50 osób zebrało się, by stanąć w szranki w konkursie na najbardziej odjazdową misję w głębokim kosmosie. Było gęsto jak w mgławicy, choć nie brakowało i dobrej zabawy. Grawitacja naszego Jamu ściągnęła kosmicznych pionierów z wielu zakątków Polski (hejo Bydgoszcz, Jaworzno, Istebna, Gliwice, Wrocław i reszta Śląska!) a nawet gości odleglejszych zakątków świata (cheers C.VC:)). Jam połączył gości z Akademii WSB z DG i Cieszyna, Politechniki Śląskiej i Liceum (serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy znów!) i przyszłych kadetów tychże. Granica “Q” pokonana!

Nowych Rekrutów intensywnie trenował F44 Red Starship Core Member Dawid 5hadow w doskonale przygotowanym warsztacie tworzenia gier w środowisku Unity.

Walka o podium była mocno wyrównana, a poziom powstałych gier bardzo wysoki. 9 załóg, 9 pomysłów na kosmiczną przygodę. To wielki test wytrwałości, który zdali wszyscy rekruci i weterani (lekko nie było 🙂 zmiana czasu nie pomogła).

W tej wyrównanej walce pojedyncze głosy zdecydowały o kolejności na podium i poza nim.

Wygrało “Slime The Space” teamu Idea Floodgratulacje! W Slim The Space wcielamy się w nową, kosmiczną rasę a naszym zadaniem jest zasymilować cztery kosmiczne wieloryby. Jak? … Wpadnij do nas, opowiemy o wszystkich 9! 🙂

Zaraz obok Slime…:
“Uranus Riders”, stworzona przez Uranus Riders :); co za asteroidy, to 3D i intro!

“Space Pouder” – by #main_yasuo team (najniższa średnia wieku, pozdro dla najmłodszego z ekipy – brawo Krzychu!), świetne wybuchy, klimat (w sumie typowe dla części tego teamu); ten boss!

“Maze Crawler” – by  Noble Code, algo generowania labiryntów, ciekawa fizyka strzału lasera!

“Spacer”, by Plantany team, jedyna web based, świetne podejscie!

“Deep Space Hobos”, by Cyber Hobos – oryginalna prezentacja, świetne efekty dźwiękowe!

“Better Man’s Sky”, by Andromeda Screw, international team, great presentation, interesting mechanics 🙂 and sense of humor!

“Yolo Space”, by Yolo Space :), oryginalne (wszystko), ukryta mechanika, nagroda dla pierwszego, który odkryje zamysł autorów 🙂

“Planet Simulator” – by Delta Szwadron Komando Wilków Alfa team, samoprzylepni obcy!

F44 Red Game Jam Special: Deep Space Mission, to pierwszy tak długi i tak pod każdym względem duży event organizowany przez Redsów. Czysta satysfakcja; Dzięki Wam długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy naszym sponsorom – firmie Błękitny Orzeł i najlepszemu partnerowi akademickiemu – Akademii WSB.

Wygląda jak koniec? WRONG! Nie damy Wam odpocząć od F44 Red.

Już szykujemy kolejne wydarzenia i wyzwania. Klimat murowany. Ciekawi szczegółów? Zaintrygowani? Wkrótce więcej. Śledźcie nas na naszej stronie i portalach społecznościowych.

Do zobaczenia!

F44 Red Team