Halo Edge Intro Bumper Logo
HALO EDGE Self-Racing Project wystartował

Halo Edge to zarówno projekt autonomicznego pojazdu elektrycznego jak i koncepcja wyścigów wielu takich pojazdów, dla których inspiracją jest choćby GTC organizowane przez NVIDIA w San Jose, CA czy DIY Robocars w Circuit Launch Coworking Space w Oakland, CA

 

Halo Edge to team, projekt i społeczność

Halo Edge to także team, który to wszystko rozpoczął. F44 Red buduje nową społeczność DYI Robocars, która pozwoli wielu entuzjastom, amatorom i profesjonalistom połączyć siły w tym fascynującym wyzwaniu. Już teraz dołącz do teamu – wiesz jak nas znaleźć! 🙂

 

Pierwsze etapy

Team Halo Edge rozpoczynał swoje działania od projektu open source Donkey Car. Założeniem było wykorzystanie maksymalnie dostępnych podzespołów do budowy pojazdu. Chcieliśmy łatwej dostępności dla możliwie każdej kieszeni. DonkeyCar był początkiem ale z uwagi na niedostępność pojazdów, na których projekt był realizowany powstał w Halo Edge fork tego projektu. Bazą stał się łatwo dostępny w PL pojazd Overmax Monster 3.0.

Po demontażu do pojazdu dołączyliśmy specjalnie zaprojektowaną i przystosowaną do punktów montażowych klatkę i wszystkie konieczne podzespoły (kamera, Raspberry PI 4, sterowniki silników, akumulatory itp). 

W ramach naszych działań powstał też pierwszy testowy tor dla pojazdu. Pojazd, mimo dociążenia, doskonale poruszał się po torze. 

 

Co dalej?

 Pracujemy nad lepszym wysterowaniem i ustabilizowaniem silników (pojazd jest baaardzo zrywny) oraz trenowaniem sieci neuronowych dla projektowanego, drugiego już toru testowego. 

 


W galerii poniżej zdjęcia z prac nad pojazdem i torem w ramach projektu HaloEdge. Więcej o projekcie wkrótce w Strefie 44.